Nieuws

Huurinkomsten belast in box 1 of box 3?

Verhuurt u een pand? Dan kunnen de huuropbrengsten belast zijn in box 1 of box 3. Daarbij is met name van belang hoeveel werkzaamheden er aan de verhuur zijn verbonden. Mede op basis hiervan wordt bepaald of er sprake is van meer dan normaal actief vermogensbeheer.

Resultaat uit overige werkzaamheden

Worden de werkzaamheden niet als winst of loon belast? Dan kan er sprake zijn van resultaat uit overige werkzaamheden (ROW). Het rendabel maken van vermogen kan hier ook toe behoren, indien dit gepaard gaat met meer dan normaal actief vermogensbeheer. De belastingheffing vindt dan plaats in box 1 en niet in box 3.

Omvang werkzaamheden

In een zaak bij de rechtbank Den Haag was een belastingplichtige in bezit van een achttal woningen. Op zijn eigen woning na, werden alle woningen verhuurd. Uit de feiten bleek dat hij hiervoor nogal wat werkzaamheden verrichtte. Zo loste hij gebreken aan de woningen op, inde de huur, hielp met de inrichting, regelde aansluitingen op gas, licht en water en verleende ondersteuning als personen verhuisden en als er huisraad opgeslagen moest worden.

Meer dan normaal actief vermogensbeheer

Volgens de rechtbank was er sprake van meer dan normaal actief vermogensbeheer. Hierdoor dienden de verhuurinkomsten dan ook belast te worden in box 1.

*Bron: SRA – Publicatiedatum: 29-03-2024